+421 918 994 093 (po-pi: 09:00-15:00)


LP Olympic: Souhvězdí romantiků

Kategorie:
Rock
Zvuk:
český

Dostupnost:
Skladem na externím skladě - obvykle odesíláme do 7 dní..
Cena:
405 kč 350 kč
Nákupem získáte 65 kreditů.

TITUL VYDAVATEĽSTVA SUPRAPHON, DODACIA DOBA CCA 10 DNÍ

Poslední díl trilogie "Souhvězdí" a to "Souhvězdí romantiků". Na novém albu skupiny Olympic se tentokrát objeví i nečekaní hosté: houslista Pavel Šporcl, jazzový trumpetista Laco Déczi, violoncellista Jiří Bárta a hráč na foukací harmoniku Vladimír Papež. 

"Trilogie souhvězdí vznikla vlastně na tiskovce k albu Souhvězdí šílenců, kde jsem zcela spontánně řekl, půjde o trilogii… Nakonec jsem rád, že to tak dopadlo…" glosuje vznik trilogie Petr Janda.
Nahrávka je závěrečný díl nové olympické trilogie: Po "šílencích" a "drsňácích" přicházejí "romantici", ale jak už to u Petra Jandy a celé kapely Olympic bývá, nic není dogma. Název by sváděl k převaze zamilovaných balad, ale ač tam stylově vydařené pomalé písně nesporně jsou, je to poslouchání velmi pestré.
Výhradní skladatel a sólový zpěvák Petr Janda má pocit, že je to jeho nejsilnější písňová sestava za dlouhou řadu let - a nemýlí se. Tradičnímu letnímu komponování muziky se dostalo textů od Aleše Brichty, Miroslava Černého, Ondřeje Fencla, Vlasty Henycha, Pavla Chrastiny, Eduarda Krečmara a Karla Šípa, tři písně jsou čistě autorské. 
Olympic v ustálené aktuální sestavě skvěle hraje a zpívá všechny kapelníkovy nápady, od balad s občasnou trochou pelyňku, viz Láska má bejt akorát, Asi to byl správnej flám nebo Láska je někdy černá, přes refrénovku Tak jdem hrát, retro boogie Bourák, rockový "skoro" šanson Lampión či "klimprovou" Nám to neva až po krásný závěrečný výdech Nemám žádnej plán. Tam uslyšíte housle Pavla Šporcla, který - vedle violoncella Jiřího Bárty, foukací harmoniky Vladimíra Papeže a trumpety Laca Décziho - ve studiu doplnil sestavu: Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl.
K pětapadesátinám se zvolna blížící Olympic nevykazuje únavu materiálu. O další dvě dekády starší Janda si našel důvěryhodnou pozici rockera v letech, leč se stoprocentně zachovanou energií se ohlížejícího vpřed.

Poslední díl "souhvězdné" trilogie: 14 nových, nejen romantických olympických písní!

1. Nech si o tom zdát
2. Krteček
3. Láska má bejt akorát
4. Tak jdem hrát (Rockový šílenství)
5. Asi to byl správnej flám 
6. Amoleta 
7. Lampión 
8. Život je vzácný dar 
9. Bourák 
10. Mimino
11. Opilej touhou
12. Láska je někdy černá 
13. Nám to neva (Vzpomínka na Mirka Berku)
14. Nemám žádnej plán

Hlavní partner

Kontakt
HOLLYWOOD C.E.S., s.r.o.
Bernolákova 14
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská Republika

+421 918 994 093 (po-pia: 09:00-15:00)
info@niagara.sk
Odporúčame tiež
Plyšákovo.sk